Edd magad okosra!

Edd magad okosra!
publikálva: 2018. July 13.
 

Nem is gondolnánk, hogy a táplálkozásnak milyen jelentős szerepe van a tanulásban. A mai cikkben erről lesz szó. Viel Spaß!

A tanulás megkönnyítése érdekében érdemes odafigyelni arra is, hogy mit eszünk, hiszen a táplálkozással segíthetünk agyunknak, hogy jobban működjön. Ehhez többek között az szükséges, hogy olyasmiket fogyasszunk, amik fokozzák a vérkeringést, tisztítják az ereket,elősegítik a vér tisztulását is, és az agy vérellátására is jótékony hatással vannak. Erre van szüksége azoknak az idegsejteknek, amelyek az emlékezet fenntartásáért felelősek.

Kínából származik a páfrányfenyő, ami a 18. század közepén került Európába és mára a mérsékelt égöv népszerű díszfája. A páfrányfenyő (Ginkgo biloba) lombhullató, gyógynövényként ismert kétlaki fa, amely a páfrányfenyők törzsének egyetlen ma élő faja. Nagyon ősi növényfaj, a modern gingko a paleogénben jelent meg, és közeli rokonai, melyeknek a levele már hasonlított a mostani páfrányfenyőéhez mintegy 270 millió évvel ezelőtt a földtörténeti őskorban fejlődtek ki. Az egyik leghosszabb életű fa. Ezer évnél idősebb példányok is ismeretesek. Levelei flavonoidokat (kvercetint, kempferolt) és terpenoidokat tartalmaznak. A vizsgálatok kimutatták, hogy a páfrányfenyőben lévő flavonoidok hatása miatt jó értágító, biztosítják a bőr és az izmok jó vérellátását, és fokozzák az anyagcserét. Kiváló antioxidáns tulajdonságú, és javítja az agyi vérellátást is. Ahogy az agy vérellátása fokozódik, úgy javul az emlékezőképesség és a szellemi teljesítmény is. A kivonat páfrányfenyő kivonata javítja a koncentrálókészséget, szellemi teljesítőképességet. Használják még az öregkori elbutulás (demencia) ellen is.

Egy másik keleti gyógynövény, ami nem véletlenül tett szert nagy népszerűségre, a ginsenggyökér, a világ egyik legrégebben használt gyógyhatású növénye. Ókori írások, alakja miatt embergyökérnek nevezik. A ginsenget őseink az ég adományának tekintették. A ginsengnek rendkívül sokféle hatást tualjdonítanak. A legendák szerint mevilágítja a tudatot, javítja az emlékezőképességet, aktivizálja a kreativitást. A ginsengnek emellett rendkívül jelentős a roboráló, sejtmegújító hatása; javítja a stresszűrő képességet, fokozza szellemi és fizikai teljesítményt.

A fekete áfonya is jó hatású az emlékezetre, a rövid távú memóriára. A fekete áfonyában található antocianidinek az erekben és a hajszálerekben a vérkeringést is javítják. A későbbiekben bővebben foglalkozunk vele.

A fokhagyma javítja a vérkeringést, ezért ha tudunk, iktassunk be étrendünkbe naponta egy-egy összezúzott gerezdet, vagy vegyünk be fokhagymakapszulát.

Fontos azonban, hogy az összes fent említett csodaszerrel (szerintem valóban azok) kapcsolatban, mielőtt elkezdenénk szedni, kérjük ki szakember tanácsát. Egyrészt arról, hogy mennyit kell belőle fogyasztani, másrészt arról, hogy mennyi ideig szedhetőek, illetve mire kell ügyelni esetleg, ha egymással kombináltan akarjuk őket bevinni a szervezetünkbe.

Még egy apró, de annál hatékonyabb tanács: igyunk sok folyadékot. Nem is gonolnánk, hogy a folyadékhiánynak milyen hatása van az agyra. Az emlékezetzavarban szenvedőknél előfordulhat, hogy a túl kevés folyadékfogyasztás az ok. Életkorunk előrehaladtával ugyanis csökken a szomjúságérzés. De – életkortól függetlenül is – aki nem iszik meg naponta legalább másfél-két liter folyadékot, annál csökken az erekben keringő vér mennyisége, így pedig romlik az agy vérellátása is, ami rontja az emlékezőképességet, és sokkal több időt kell fordítani a tanulásra.

Mára ennyi, de jövök még ilyen tippekkel.


Ha szeretnéd az újdonságokat közvetlenül az emailfiókodba megkapni, akkor iratkozz fel a hírlevélre vagy regisztrálj. Én ez utóbbit javaslom, mert a gdpr miatt ugyanazokat a dolgokat kell jóváhagynod (semmi különbség), viszont regisztráltként INGYEN hozzáférsz az ÖSSZES NYELVTANI MAGYARÁZATHOZ, illetve KORLÁTLANUL a nyelvtanulást segítő JÁTÉKOKHOZ.

Regisztrálok

Még néhány trükk felnőttkori tanuláshoz

Visszalépés az előző oldalra...